راهنمای سامانه

سایت: سامانه یادگیری الکترونیک HSE
دوره: راهنمای سامانه
کتاب: راهنمای سامانه
چاپ توسط: کاربر مهمان
تاریخ: یکشنبه، 28 مه 2023، 6:30 AM

توضیحات

در این صفحه می توانید به تمامی راهنماهای بهره برداری از سامانه HSELMS دسترسی داشته باشید.

1. ایجاد حساب کاربری و ورود به سامانه


کاربر گرامی، برای اینکه بتوانید از خدمات سامانه HSELMS استفاده نمایید، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و وارد حساب کاربری خود شوید. توجه داشته باشید بعد از ایجاد حساب کاربری، نام کاربری و رمز عبور خود را در اختیار سایر افراد قرار ندهید.

در ادامه توضیحات تکمیلی در خصوص نحوه ایجاد حساب کاربری، ورود به سامانه، فراموشی اطلاعات حساب کاربری و .... ارائه شده است.

1.1. ایجاد حساب کاربری


جهت ایجاد حساب کاربری جدید می بایست:
 • ابتدا وارد این لینک شده و اطلاعات کلیه فیلدها را به دقت تکمیل نموده و در پایان بر روی دکمه "ایجاد حساب کاربری من" کلیک نمائید.

فرم ثبت اطلاعات کاربری


 • سپس به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت می شوید:

دستورالعمل تکمیل ثبت نام

 • سپس در صورتی که ایمیل فعالسازی را دریافت کردید، از طریق توضیحات ارسالی به ایمیل، حساب کاربری خود را فعال نمائید. (در صورتی که ایمیل در Inbox نبود حتما فولدرهای Junk یا Spam را نیز چک نمائید)
 • در صورتی که ایمیلی دریافت نکردید، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید "آدرس ایمیل" خود را همراه با عنوان "عدم دریافت ایمیل کاربری سامانه" به شماره 5041-388-0935 واتساپ یا پیامک نمائید تا مشکل احتمالی بررسی و ایمیل شما فعالسازی شود.


1.2. ورود به سامانه


1- در صورتی که برای اولین بار می خواهید در سامانه وارد شوید، ابتدا باید حساب کاربری جدید ایجاد نمایید.

2- در صورتی که قبلاً در سامانه ثبت نام نموده اید، کافیست بر روی منوی بالا و سمت چپ صفحه با عنوان "ورود به سامانه" و یا "اینجا" کلیک نموده و پس از وارد کردن "نام کاربری" و "رمز ورود" و کلیک بر روی دکمه "ورود به سامانه" وارد سامانه شوید.

1.3. فراموشی نام کاربری و رمز ورود


در صورتی که اطلاعات حساب کاربری خود را فراموش کرده اید کافیست:
 • وارد این لینک شوید
 • سپس "نام کاربری" و یا "ایمیلی که با آن در سامانه ثبت نام کرده بودید" را در قسمت مربوطه وارد نموده و بر روی دکمه "جستجو" کلیک نمائید.

نحوه بازیابی اطلاعات حساب کاربری

 • در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح باشد ایمیلی حاوی دستورالعمل بازیابی اطلاعات حساب کاربری برایتان ارسال خواهد شد که از طریق آن می توانید وارد حساب کاربریتان شوید. (در صورتی که ایمیل در Inbox نبود حتما فولدرهای Junk یا Spam را نیز چک نمائید)
 • اما در صورتی که به هر دلیلی موفق به بازیابی اطلاعات حساب کاربریتان نشدید مشکل خود را به شماره 5041-388-0935 واتساپ یا پیامک نمائید تا مشکل احتمالی بررسی و برطرف گردد.


2. ثبت نام و دسترسی به دوره ها

برای ثبت نام در دوره ها و دسترسی به دوره های دلخواه در سامانه باید:

1.وارد حساب کاربری خود شوید.

2.از منوی بالا سمت راست روی گزینه "لیست دوره ها" کلیک کنید.

3.پس از انتخاب دوره موردنظر و انجام مراحل ثبت نام، به مدت یک سال به این دوره دسترسی خواهید داشت و میتوانید از اطلاعات آن بهره ببرید.

2.1. دوره های رایگان


جهت ثبت نام در دوره های رایگان

ثبت نام رایگان

نکات مهم:

 • دوره های خریداری شده به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام در داشبورد شما در سامانه فعال و در دسترس خواهند بود و پس از پایان یکسال دسترسی شما بصورت خودکار حذف می گردد و استفاده مجدد از دوره مستلزم ثبت نام مجدد می باشد.
 • در صورتی که در هریک از مراحل ذکر شده به مشکلی برخوردید، کافیست مشکل خود را از طریق شماره 5041-388-0935 در واتساپ یا پیامک ارسال نمائید تا موضوع بررسی و رسیدگی گردد.

2.2. دوره های دارای شهریه


جهت ثبت نام و استفاده از دوره هایی که نیازمند پرداخت شهریه هستند کافیست:

ثبت نام

 • بلافاصله به درگاه بانکی متصل خواهید شد. (همانند تصویر زیر حتما به اطلاعات مربوط به درگاه بانکی و همچنین نکات امنیتی ارائه شده توسط درگاه توجه نمائید)

درگاه بانک

 • پس از تکمیل فرآیند پرداخت، حتما صبر کنید تا بصورت اتوماتیک به سامانه بازگردید، در صورت اتمام موفقیت آمیز پرداخت صفحه ای همانند تصویر ذیل مشاهده خواهید نمود و با کلیک بر دکمه "ورود به درس خریداری شده" وارد دوره مد نظرتان خواهید شد.

ورود به دوره


نکات مهم:
 • دوره های خریداری شده به مدت یک سال از تاریخ پرداخت در داشبورد شما در سامانه فعال و در دسترس خواهند بود و پس از پایان یک سال دسترسی شما بصورت خودکار حذف می گردد و استفاده مجدد از دوره مستلزم خرید مجدد آن می باشد.
 • در صورتی که در هریک از مراحل ذکر شده به مشکلی برخوردید، کافیست مشکل خود را از طریق شماره 5041-388-0935 در واتساپ یا پیامک ارسال نمائید تا موضوع بررسی و رسیدگی گردد.

3. راهنمای صدور و دریافت گواهی


سامانه HSELMS این امکان را برای فراگیران فراهم کرده است تا پس از به اتمام رساندن دوره مورد نظرتان، گواهینامه پایان دوره آن را به دو صورت دریافت کنند:


 1. گواهینامه آکادمی HSELMS دارای قابلیت استعلام آنلاین و به صورت فایل pdf (رایگان)
 2. گواهینامه بین المللی کاغذی و دارای هولوگرام قابل استعلام از مرجع صادر کننده (با پرداخت هزینه جداگانه)

در ادامه توضیحات تکمیلی در خصوص هر یک از انواع گواهینامه های قابل ارائه در هر دوره ارائه شده است.


3.1. گواهینامه HSELMS


گواهینامه آکادمی HSELMS (رایگان)

این گواهینامه به کلیه شرکت کنندگان در دوره های برگزار شده در سامانه HSELMS بدون پرداخت هزینه اضافی و بصورت رایگان اعطا می گردد و جهت دریافت آن کافیست:

 • آزمون ها و تکالیف هر دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید تا دسترسی دانلود گواهینامه HSELMS برایتان باز گردد.
 • سپس از بخش "آزمون و گواهینامه" موجود در هر دوره، بر روی آیکون یا عنوان "گواهینامه آکادمی HSELMS" کلیک نمائید تا وارد بخش گواهینامه شوید.
 •  در این مرحله همانند تصویر زیر بر روی گزینه "دریافت گواهینامه" کلیک نموده و گواهینامه خود را ذخیره نمائید.

دریافت گواهینامه


نکته: به منظور ارتقاء کیفی سطح یادگیری فراگیران، دریافت گواهینامه رایگان آکادمی در هر دوره منوط به شرایطی است که مدرس دوره تعیین نموده است و شما براحتی می توانید این شرایط را در ذیل گواهینامه هر دوره مشاهده نمائید (تصویر زیر)

شرایط صدور گواهینامه


ضمناً گواهینامه آکادمی HSELMS (تصویر زیر) قابلیت رهگیری دارد. جهت استعلام گواهینامه های آکادمی کافیست کد گواهینامه درج شده در گوشه بالا و سمت چپ گواهینامه را در این لینک وارد نموده و از اعتبار آن آگاهی کسب کنید.

نمونه گواهینامه آکادمی HSELMS


3.2. اصلاح محتوای گواهینامه HSELMS


در صورتی که هنگام دانلود گواهینامه خود هر یک از مغایرت های زیر را مشاهده نمودید:

 • در خصوص نام و نام خانوادگی درج شده بر روی گواهینامه
 • در خصوص عدم درج کد ملی و یا درج نادرست آن
 • در خصوص عدم درج جنسیت و یا درج نادرست آن

می بایست از منوی بالا و سمت چپ صفحه به این مسیر وارد شوید: "مشخصات فردی" ---> "ویرایش مشخصات فردی" و در بخش "مشخصات جهت صدور گواهینامه" اطلاعات خود را اصلاح نموده و در پایان بر روی دکمه "بروزرسانی مشخصات فردی" کلیک نمائید.

پس از انجام مرحله فوق کلیه اطلاعات درج شده بر روی گواهینامه های شما اصلاح می گردد و می توانید گواهینامه اصلاح شده را مجدد دانلود نمائید.

3.3. گواهینامه بین المللی


گواهینامه های بین المللی با قابلیت پیگیری از مرجع صادر کننده:

آکادمی آموزشی HSELMS بر اساس تفاهم نامه های آموزشی با برخی از مراجع بین المللی صدور گواهینامه آموزشی، پس از تأئید محتوای دوره آموزشی توسط مرجع صدور گواهینامه، برای شرکت کنندگان در دوره های آموزشی که حداقل نمره قبولی در آن دوره را کسب نمایند امکان صدور گواهینامه معتبر بین المللی با قابلیت پیگیری از مرجع صادر کننده را فراهم نموده است.

توجه: شایان ذکر است هزینه صدور اینگونه گواهینامه ها با توجه به مرجع صدور گواهینامه متفاوت بوده که در هر دوره بر اساس نوع گواهینامه قابل ارائه، متفاوت می باشد

گواهینامه بین المللی لترینای یونان دارای هولوگرام و کد رجیستری قابل رهگیری

امکان صدور این گواهینامه برای کلیه شرکت کنندگان در دوره های برگزار شده در سامانه HSELMS با هزینه جداگانه فراهم می باشد و جهت دریافت آن کافیست:

 • آزمون ها و تکالیف هر دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید تا دسترسی "درخواست صدور گواهینامه بین المللی" برایتان باز گردد.
 • سپس از بخش "آزمون و گواهینامه" موجود در هر دوره، بر روی آیکون یا عنوان "درخواست صدور گواهینامه بین المللی" کلیک نمائید تا وارد بخش گواهینامه شوید.
 •  در این مرحله کلیه مراحل ثبت درخواست و نحوه پرداخت آن با جزئیات کامل برای شما نمایش داده خواهد شد.
نکات مهم در خصوص گواهینامه لترینا
 • به منظور ارتقاء کیفی سطح یادگیری فراگیران، دریافت گواهینامه های بین المللی در هر دوره منوط به شرایطی است که مرجع صادر کننده گواهینامه تعیین نموده است و شما براحتی می توانید این شرایط را در ذیل بخش "درخواست صدور گواهینامه بین المللی" هر دوره مشاهده نمائید (تصویر زیر)

الزامات ثبت درخواست گواهینامه بین المللی

 • هزینه صدور گواهینامه لترینا 130 هزار تومان و جدا از هزینه دوره می باشد.
 • این گواهینامه بصورت کاغذی دارای هولوگرام و کد رجیستری قابل رهگیری بوده و ظرف 3 الی 4 هفته از طریق پست برای درخواست کننده ارسال می گردد.

نمونه ای از گواهینامه لترینا

نمونه گواهینامه بین المللی لترینای یونان

باتوجه به تفاهم نامه های پیش رو (با مراکز علمی - آموزشی)، بزودی مدارک معتبر دیگری به لیست گواهینامه های سامانه اضافه خواهد شد.

4. راهنمای استفاده از امکانات دوره


به منظور استفاده از امکانات دوره کافیست ابتدا وارد دوره مدنظرتان شوید:


 1. در صورتی که اولین باری باشد که وارد دوره می شوید، بصورت خودکار "تور آموزشی" به شما نمایش داده خواهد شد که کلیه امکانات اصلی دوره در آن بصورت مختصر توضیح داده شده است.
 2. اما در صورتی که دفعات بعد به دوره مراجعه کردید و نیاز به راهنمایی بیشتر و یا یادآوری توضیحات داشتید کافیست تا انتهای صفحه پایین بروید و بر روی لینکی که در آن جا با عنوان "بازنشانی تور کاربر در این صفحه" قرار داده شده است کلیک کنید تا مجدداً بتوانید تور آموزشی را مشاهده نمائید.

در ادامه توضیحات تکمیلی جهت استفاده از منابع، فیلم ها و سایر امکانات موجود در هر دوره ارائه شده است.


4.1. نحوه دانلود فیلم های دوره


جهت دانلود فیلم های هر دوره کافی است:

 • ابتدا بر روی آیکون و یا عنوان فیلم مورد نظر کلیک کنید تا وارد بخش نمایش فیلم شوید.
 • در این مرحله مطابق تصویر زیر در صورتی که:
  • از موبایل استفاده می کنید همانند تصویر زیر بر روی صفحه نمایش فیلم انگشتتان را چند لحظه نگه دارید و گزینه "Download video" را انتخاب کنید

دانلود با موبایل

  • از رایانه شخصی استفاده می کنید همانند تصویر زیر بر روی صفحه نمایش فیلم کلیک راست کرده و گزینه "...Save video as" را انتخاب کنید.

دانلود با رایانه

 • در نهایت می توانید فیلم را در مسیر دلخواه ذخیره نموده و از مطالب آن بصورت آفلاین بهره ببرید.


4.2. نحوه دانلود و استفاده از منابع دوره


جهت دانلود فایل ها و منابع هر دوره کافی است:

 • ابتدا از قسمت "منابع و تکالیف" هر دوره بر روی آیکون و یا عنوان "فایل ها و منابع" دوره مورد نظر کلیک کنید تا واراد بخش مربوطه شوید.
 • در این مرحله هم از طریق موبایل و هم از طریق رایانه شخصی می توانید با کلیک بر روی "فایل مورد نظر" و یا دکمه "دانلود فولدر" مطابق تصویر زیر اقدام به دانلود و ذخیره فایل مورد نظر نمائید.

دانلود فایل ها

شایان ذکر است فایل دانلودی در قالب یک فایل zip بوده که بعد از دانلود می توانید آن را در یک فولدر اکسترکت نمائید. و در صورت انجام این کار و عدم جابجایی و تغییر نام فایل ها، کلیه لینک های موجود در جزوه اصلی استاد که در دستگاه خود ذخیره کردید، فعال و قابل استفاده می باشند.


5. مجوزها و تأئیدیه ها

-

5.1. مجوز فنی و حرفه ای